Układanie posadzek przemysłowych cena

Układanie posadzek przemysłowych cena

Posadzki przemysłowe są instalowane w obszarach, w których działa technologia motoryzacyjna i urządzenia produkcyjne. Wytrzymują obciążenia mechaniczne i chemiczne. Z łatwością radzi sobie ze zmianami temperatury. Nie zużywają się i mają niską szybkość tworzenia się pyłu.

Koszt ich ułożenia uzależniony jest od szeregu kryteriów – grubości warstwy, rodzaju wybranego materiału, pilności zamówienia. W każdym razie konieczne jest spełnienie wymagań dokumentów regulacyjnych.

Odmiany podłóg przemysłowych

Wybierając trwałą wykładzinę podłogową, należy uwzględnić przeznaczenie pomieszczenia i jego cechy funkcjonalne. Na przykład w warsztatach przemysłowych i magazynach pod ogromnym obciążeniem idealne są odporne na wilgoć i trwałe powłoki betonowe. W mniej obciążonych obiektach można zainstalować bezpyłowe i przyjazne dla środowiska powierzchnie polimerowe. Są trzech typów:

  • polimocznik (wytrzymuje obciążenia udarowe, nie pochłania wilgoci, różni się elastycznością i odpornością na ciepło);
  • żywica epoksydowa (radzi sobie ze znacznym obciążeniem mechanicznym, może trwać dłużej niż 20 lat);
  • poliuretan (nie odbiera wibracji i obciążeń ściernych, można malować w dowolnym odcieniu).

Przy wyborze sposobu montażu posadzek przemysłowych cena może ulec zmianie w górę lub w dół. Nasza firma wyposaża wykładziny podłogowe w wysokiej jakości i niedrogie. Sama procedura jest dość prosta.

Najpierw kładzie się poduszkę z gruzu i piasku. Jeśli istnieje ryzyko zwilżenia betonowej podstawy, rzemieślnicy wykonują hydroizolację membranową. Ponadto zbrojenie i wylewanie betonu są wykonywane na jednym poziomie. Następnie za pomocą specjalnego sprzętu samobieżnego poleruje się betonową podstawę. Po odpyleniu i odtłuszczeniu nakładana jest wykańczająca warstwa utwardzająca. Może to być epoksyd, poliuretan lub polimocznik.