Układanie podłóg w budynkach przemysłowych

Układanie podłóg w budynkach przemysłowych

Posadzki przemysłowe narażone są na duże obciążenia mechaniczne. Klasyczna wersja posadzki betonowej jest coraz częściej zastępowana samopoziomującymi powłokami polimerowymi. Popularne są również posadzki kamienne (płytki), powłoki cementowe, asfaltowe i metalowe.

Podstawowe wymagania

Wysokiej jakości posadzka w budynkach przemysłowych powinna zapewniać pokrycie podłogowe spełniające wszystkie przyjęte normy:

– mieć niezbędny opór;

– być odporne na niekorzystne wpływy mechaniczne i chemiczne;

– wytrzymują działanie wilgoci i wysokich temperatur;

– mają właściwości antypoślizgowe i dielektryczne;

– nie wydzielają szkodliwych substancji, zapachów i kurzu.

Betonowa podłoga

Po ułożeniu podłoża (tłuczeń lub keramzyt) wylewa się pierwszą warstwę betonu, następnie układa się warstwy termoizolacyjne i hydroizolacyjne, zbrojenie i ostatnią warstwę betonu. Powierzchnia jest ubita i wyrównana za pomocą specjalnego sprzętu.

Podłoga samopoziomująca polimerowa

Podłoże betonowe jest zagruntowane, a następnie nakładana jest mieszanina polimerów. Może być kilka powłok, ale należy je nakładać dopiero po wyschnięciu poprzedniej warstwy.

Podłogi kamienne (płytki)

Na zaprawę klejącą kładzie się kamień lub płytki ceramiczne. Ta podłoga jest praktyczna do czyszczenia i ma szeroką gamę faktur.

Podłoga cementowa

Po nałożeniu warstwy podkładu wylewa się zaprawę cementową. Po wyschnięciu powierzchnia jest szlifowana za pomocą specjalnego sprzętu.

Podłoga asfaltowa

Metoda stylizacji może być gorąca lub zimna. Przegrody są instalowane na terytorium oczyszczonym z gleby na obwodzie, wylewa się kruszony kamień i piasek, a każda warstwa jest ubijana. Wszystko to jest wypełnione wodą, a lodowisko mocno się ściska. Następnie układa się i wyrównuje gorący asfalt.

Podłoga metalowa

Jednym z rodzajów układania takiej podłogi jest wykańczanie – na betonową podstawę wylewa się szpachlę z wiórami metalowymi. Gdy tylko posadzka wyschnie, wylewa się żywicę poliuretanową lub epoksydową, którą po wyschnięciu przeciera się specjalnym sprzętem.

gallery

Ostatnie Projekty