Szlifowanie i fugowanie posadzek betonowych

Szlifowanie i fugowanie posadzek betonowych

Co daje fugowanie i szlifowanie podłóg betonowych?

Po zakończeniu prac związanych z wylewaniem jastrychów betonowych, te ostatnie wymagają obowiązkowego fugowania i szlifowania. Zabiegi te nadają podłodze właściwości estetyczne, a także znacznie zwiększają jej możliwą żywotność, zwiększają zdolność do wytrzymywania różnych obciążeń mechanicznych i ściernych. Po wylaniu posadzek betonowych na ich powierzchni zawsze pozostają wady: nierówności, pory, różne chropowatości, aby się ich pozbyć, stosuje się specjalne zacieraczki, eliminuje:

Pory

Pustki

Wypukłości

Wnęki

Pojawienie się pęknięć w betonie jest oznaką zmniejszenia nośności całej konstrukcji.

Szlifowanie posadzek ma na celu odsłonięcie wszystkich najsłabszych punktów jastrychu, a następnie wypełnienie ich specjalnymi rozwiązaniami wykończeniowymi mocującymi. Szlifowanie i spoinowanie posadzki betonowej jest technicznie złożoną procedurą; do jej pomyślnego wykonania wymagana jest specjalna wiedza, umiejętności i techniki, które, jeśli są stosowane prawidłowo, zwiększą wytrzymałość i odporność na zużycie całej podłogi.

Zwykle fugowanie przebiega w dwóch etapach: zgrubnym i wykańczającym. Każda z tych operacji wymaga precyzyjnego rozpoczęcia pracy i zależy od stopnia utwardzenia betonu. Jeśli nie zaczniesz na czas, efekty końcowe będą niezadowalające.

Osobliwości używanego sprzętu

Przy obróbce posadzek betonowych stosuje się mechanizmy jedno- i dwuwirnikowe, stosując rozwiązania wzmacniające, co jest metodą bardzo skuteczną i progresywną. Po zakończeniu wszystkich tych prac podłoga zyskuje nie tylko wytrzymałość i trwałość, ale także gładkość, a nawet połysk, a w razie potrzeby można jej nadać dowolny kolor lub odcień. Ponadto na ostatnim etapie pozostałe małe okruchy są usuwane.

Nasze gwarancje jakości pracy.

Docelowo klient korzystając z usług Elari, otrzymuje posadzki o następujących zaletach:

·        Powłoka odporna na pleśń i pleśń

·        Uproszczona i tańsza konserwacja i czyszczenie powierzchni podłogi

·        Estetyczny wygląd

·        Siła i trwałość

Dzięki ogromnemu doświadczeniu, najnowocześniejszemu sprzętowi specjalistycznemu i wykwalifikowanemu personelowi, Elari zapewnia:

·        Wykonywanie szybkiej i wysokiej jakości pracy

·        Dopuszczalne stawki

·        Dostarczenie wszelkiej niezbędnej dokumentacji

·        Ścisłe przestrzeganie wszystkich GOST i procesów technologicznych.

Prace można prowadzić w obiektach o różnej wielkości i przeznaczeniu: domy prywatne, centra biznesowe, biura, hale hotelowe i lotniskowe …

Kontaktując się z Elari powierzasz swoją podłogę profesjonalistom.