Renowacja i naprawa podłóg betonowych

Renowacja i naprawa podłóg betonowych

Renowacja podłóg betonowych

Nawierzchnia betonowa jest uważana za jedną z najtrwalszych. Ale intensywne użytkowanie prowadzi do pojawienia się różnych wad. Jeśli renowacja i naprawa podłóg betonowych nie zostanie przeprowadzona na czas, cała powłoka będzie musiała zostać zmieniona, a to jest kosztowne. Istnieje kilka podstawowych metod przywracania, rozważymy je bardziej szczegółowo.

Metody renowacji podłóg betonowych

  • Wyrównanie. Metoda jest odpowiednia, gdy pojawiają się niewielkie nieprawidłowości. Używa się szlifierki, następnie posadzkę odpyla i traktuje związkiem wzmacniającym.
  • Przywrócenie stawów. Zastosowanie materiałów o niskiej jakości prowadzi do osiadania spoin między płytami. Uzupełnienie, które obejmuje kilka obowiązkowych kroków, kończy się wprowadzeniem do złącza półstałego szczeliwa.
  • Naprawa dziur. Naruszenie technologii wylewania betonu prowadzi do powstawania dziur. Aby przywrócić powłokę, stosuje się piasek kwarcowy zmieszany ze związkami polimerowymi. Uzyskuje się mocne wypełnienia.
  • Eliminacja pęknięć. Naprawa zależy od przyczyny wady. Dlatego stosuje się piasek kwarcowy z polimerami lub elastycznymi uszczelniaczami. Zaprawę naprawczą wbija się w głębokie pęknięcia pod ciśnieniem.
  • Przywrócenie złuszczania. Jeśli łuszcząca się powierzchnia jest niewielka, powierzchnię oczyszcza się i nakłada zaprawy naprawcze. Duże obszary uszkodzeń wymagają ponownego wylania lakieru nawierzchniowego.

Wybór konkretnej metody zależy od stanu powłoki i warunków jej pracy. Najważniejsze, aby nie opóźniać naprawy, doprowadzi to do dodatkowych kosztów.