Podłogi parkingowe

Podłogi parkingowe

Odmiany podłóg do parkowania

Organizując parking, należy wziąć pod uwagę specyfikę jego działania. Główną z nich jest to, że samochody poruszające się nieustannie po terytorium mają negatywny wpływ na stan wykładziny podłogowej. Dlatego konieczne jest odpowiedzialne podejście do jego wyboru. Obecnie stosuje się kilka rodzajów powłok, rozważymy je bardziej szczegółowo.

Rodzaje powłok

  • Podłogi z posypką. Charakteryzują się dużą szybkością produkcji i rozsądną ceną. Gotowa posadzka betonowa jest pokryta plastyfikatorami, korundem i innymi dodatkami poprawiającymi wydajność.
  • Posadzka z betonu szlifowanego i polerowanego. Obróbka przeprowadzana jest specjalną techniką, która usuwa słabo przylegające elementy powłoki. Wierzchnia warstwa jest impregnowana kompozycją polimerowo-silikatową wzmacniającą strukturę betonu.
  • Posadzki cementowo-polimerowe. Charakteryzujące się dużą szybkością produkcji, posadzki parkingowe można wykorzystać w ciągu tygodnia. Nie wymaga to grubego jastrychu betonowego.
  • Posadzki samopoziomujące epoksydowe. Trwałe powłoki są odporne na uderzenia i ścieranie, nie tracą walorów estetycznych pod wpływem produktów ropopochodnych.
  • Podłogi poliuretanowe z wypełnieniem kwarcowym. Połączenie tych elementów zapewnia dobrą jakość powłoki, odporność na uderzenia i przedwczesne zużycie.

Wybór materiału zależy od warunków pracy. Aby nie musieć odnawiać podłogi po kilku latach parkowania, lepiej powierzyć montaż powłoki specjalistom.