Naprawa posadzek przemysłowych

Naprawa posadzek przemysłowych

Pogorszenie właściwości technicznych posadzki przemysłowej i pojawienie się różnych defektów na jej powierzchni wynika z wielu przyczyn – dużych obciążeń chemicznych i mechanicznych, niewłaściwej pielęgnacji, naruszenia technologii podczas układania warstwy wzmacniającej, niewystarczającego przygotowania podłoża przed betonowaniem, oszczędzania materiału.

Te warunki wstępne prowadzą do pojawienia się następujących defektów – mikropęknięć, dziur, łusek, wiórów, plam, rozwarstwień, małych dziur, kraterów itp. To komplikuje ruch sprzętu po powłoce, a także przyczynia się do pojawienia się kurzu. Jak zapobiec pyleniu, wyeliminować powstałe wady i przywrócić estetykę?

Naprawa posadzki przemysłowej systemem HTC Superfloor

W krajach rozwiniętych technologia ta jest stosowana do głębokiego polerowania wykładzin podłogowych. Aby zaimplementować go na obiekcie z problematyczną powierzchnią, musisz przyciągnąć profesjonalny sprzęt – Duratiq RX8 lub 950-RX. Ponadto kapitan musi mieć wieloletnie doświadczenie w obsłudze takiego sprzętu. Tylko w ten sposób można osiągnąć pozytywny wynik. Zalety technologii HTC Superfloor:

  • umożliwia tworzenie powłok antystatycznych;
  • zwiększa trwałość i wytrzymałość betonu;
  • wymaga minimalnego wysiłku;
  • jest niedrogi;
  • poprawia trwałość posadzek przemysłowych;
  • eliminuje wióry, mikropęknięcia i inne wyżej wymienione defekty.

Polerowanie odbywa się etapami. Najpierw usuwa się warstwę utwardzającą (wierzchnią). Następnie przeprowadza się dokładne szlifowanie w kierunkach poprzecznych. Następnie nakładana jest impregnacja. Następnie powierzchnię szlifuje się narzędziami diamentowymi o ziarnistości 200, 400, 800, 1500, 3000. Naprawa posadzki przemysłowej nie ogranicza się do tego.

Jak wyeliminować połączenia skurczowe?

Konieczne jest całkowite usunięcie osłabionej podstawy betonowej i zalanie betonem na bazie składników polimerowych. Jeśli są szwy ze zniszczoną krawędzią, są one frezowane pod kątem 45 stopni specjalną techniką. Następnie kładzie się sznurek, nakłada się podkład, a górę wypełnia uszczelniaczem poliuretanowym. Zabiegi te wykonuje się przed zastosowaniem technologii polerowania HTC Superfloor.

gallery

Ostatnie Projekty