Naprawa podłóg samopoziomujących

Naprawa podłóg samopoziomujących

Najczęstsze przyczyny uszkodzeń wykładzin podłogowych: narażenie na negatywne czynniki zewnętrzne (zmiany temperatury i wilgotności), stosowanie materiałów niskiej jakości, niezgodność z technologią montażu, nadmierne obciążenia. Wszystko to prowadzi do pojawienia się wielu wad:

  • pojawienie się spadków i uderzeń;
  • powstawanie pęknięć, dziur, obrzęków;
  • rozwarstwienie betonu;
  • ścieranie warstwy wierzchniej;
  • występowanie wiórów;
  • utrata estetycznego wyglądu.

W takich sytuacjach wymagana jest pilna naprawa posadzek samopoziomujących na bazie epoksydów lub polimerów. Są dwa główne sposoby – nakładanie nowych warstw ochronnych i wymiana uszkodzonej powłoki.

Warstwowanie

Najpierw uszkodzoną podłogę jastrychową dokładnie myje się detergentem. Następnie jest suszony i przetwarzany techniką szlifowania (lub ręcznym papierem ściernym). Te kroki usuwają połysk. Ponadto powierzchnia jest odpylana i ponownie suszona. Następnie posadzkę odtłuszcza się i zagruntowuje. Ostatnim etapem jest nałożenie nowej warstwy ochronnej.

Wymiana powłoki

Górne warstwy są całkowicie usuwane, a powierzchnia betonu jest czyszczona (do otwarcia porów). Przeprowadzana jest procedura suszenia. Cały kurz jest usuwany. Następnie powierzchnia jest dokładnie odtłuszczona i zagruntowana. Następnie nakładana jest zaprawa polimerowo-epoksydowa.

Lepiej powierzyć te prace doświadczonym rzemieślnikom, którzy używają wysokiej jakości mieszanek wykończeniowych na bazie polimerów. Po profesjonalnym remoncie przywrócona zostanie trwałość, wytrzymałość i wygląd posadzek samopoziomujących. Wydłuży się żywotność nawierzchni betonowej.