Monolityczne posadzki betonowe Warszawa Polsca

Monolityczne posadzki betonowe Warszawa Polsca

Monolityczne konstrukcje betonowe są używane jako podstawa dla różnych powłok nawierzchniowych – rolka, dachówka, polimer. Takie monolity gwarantują wytrzymałość, trwałość i przenoszą wszelkie obciążenia podczas eksploatacji.

Rodzaje podłóg monolitycznych

W tej chwili istnieją trzy rodzaje podłóg monolitycznych:
– Jednowarstwowy cementowo-piaskowy. Nie ma dużej stabilności na obciążenia, dlatego najczęściej stosuje się go w pomieszczeniach o małym kwadracie.
– Wielowarstwowy. Takie monolityczne posadzki betonowe składają się z dwóch lub więcej warstw mieszanki.
– Wzmocnione monolity. Wyróżniają się dużą wytrzymałością dzięki zastosowaniu materiału wzmacniającego (prętów stalowych lub siatki) w konstrukcji podłogi.

Proces instalacji:

Prace montażowe rozpoczynają się od etapu przygotowawczego do oczyszczenia starych elementów nawierzchni, zabrudzeń oraz usunięcia nierówności. Kolejny etap polega na ułożeniu warstwy hydroizolacyjnej (mieszanki na bazie kleju lub materiału izolacyjnego z hydroglasu).

Jeśli spodziewane jest wzmocnienie podłogi, należy zainstalować specjalną siatkę zbrojeniową lub związać zbrojenie stalowe bezpośrednio w miejscu montażu. Mieszankę betonową wylewa się po ustawieniu prowadnic. Betonowa nawierzchnia składa się z mieszanki cementowo-piaskowej z dodatkiem żwiru. Może to być również gotowa płyta żelbetowa.

Wyrównaj mieszankę betonową kielnią lub gładką raklą. Obciążenia schodkowe na podłogę są możliwe 4 godziny po wylaniu, ostateczne utwardzenie następuje 28 dnia.

Zalety posadzki monolitycznej:

Instalacja betonowej podłogi monolitycznej ma wiele pozytywnych cech:
1. Trwałość i długa żywotność.
2. Wszechstronność, która pozwala położyć ją na dowolnej powierzchni.
3. Bezpieczeństwo dla ludzi.
4. Gładkość powierzchni.

Pod warunkiem spełnienia wszystkich norm procesu technologicznego, monolityczne posadzki betonowe będą solidną konstrukcją, która wytrzyma znaczne obciążenie i nie zmieni pierwotnego kształtu nawet po długotrwałej eksploatacji.

gallery

Ostatnie Projekty